Holický dvůr

messageIE

Verze vašeho prohlížeče není podporovaná. Stáhněte si aktuánlí verzi. http://windows.microsoft.com/cs-cz/internet-explorer/download-ie

Poskytujeme pronájem prostor, které se nacházejí v uzavřeném areálu na předměstí města Olomouce. Prostory jsou vhodné pro svatby, firemní večírky, oslavy, ale i semináře, školení a podobné akce.

Holice leží v rovinatém terénu a je jedním z předměstí Olomouce. Název Holice je jednotného čísla ženského rodu a znamená holé neporostlé místo.

První písemná zpráva o obci pochází z roku 1275. V roce 1306 přešla obec z královského majetku do držení města Olomouce. Holice náležela odedávna k největším a nejvýznamnějším vesnicím olomouckého panství. Součástí města Olomouce se Holice stala z rozhodnutí vyšších státních orgánů v roce 1974.

Holický dvůr je bývalý obecní dvůr, v němž byly obcí v roce 1890 zřízeny byty pro c.a k.vojsko a stáje pro vojenské koně. V pozdějších letech sloužily tyto prostory jako sklady. Sídlil zde i hasičský sbor založený v roce 1884.

Po revoluci v roce 1989 již značně zničený dvůr začal ještě více chátrat. Dostupnost objektu lákala zloděje a téměř vše bylo rozkradeno.

V roce 2002 zakoupili objekt manželé Hlobilovi , snaží se ho stále zvelebovat a nabízejí tyto výjimečné prostory ke konání společenských akcí, jako jsou svatby, oslavy, školení, výstavy apod.

catering-kroner.cz